در این مقاله میخواهیم به برسی بهترین متریال برای تولید کابینت روشویی بپردازیم. در بازار، کابینت سرویس بهداشتی و حمام دارای انواع مختلفی از قبیل کابینت روشویی فومیزه روکشدار ، کابینت روشویی چینی یا سرامیکی ، کابینت روشویی پی وی سی ( PVC ) یا کابینت روشویی با ورق فومیزه ، کابینت روشویی چوب  بلوط طبیعی ، کابینت روشویی استنلس استیل ، کابینت روشویی بامبو و سرویس کابینت روشویی از جنس آلومینیوم  می باشد .

در حال حاضر با توجه به افزایش تنوع کابینت روشویی پی وی سی تولید شده ، افراد یا خانواده های مختلف می توانند با توجه به شرایط استفاده شخصی متفاوت و بنا بر سلیقه و نیاز خود دست به انتخاب  بهترین کابینت روشویی و آینه باکس بزنند. درحال حاضر، کابینت های پی وی سی و کابینت های چوبی از محبوبیت بسیار بالایی در بازار برخوردار است.قابل ذکر است که معیار اصلی انتخاب متریال برای تولید مبلمان و کابینتهای سرویس بهداشتی و حمام ، مقاومت سطح آن در برابر حرارت، ضد آب و رطوبت بودن و به منظور اطمینان از استفاده بلند مدت در سرویس بهداشتی ، مقاومت در برابر شکستگی و تغییر شکل می  باشد.

  • کابینت روشویی روکشدار (ام دی اف روکش شده)

چوب خام یا ام دی اف ( mdf ) بعنوان متریال اصلی استفاده شده در سرویس های بهداشتی با روکشهای چوبی و یا رنگهای مقاوم در برابر  آب  میباشد. ام دی اف ( mdf )  همان چوب خام است که خرد شده و توسط نیروی انسانی بصورت ورق تولید می شود مزیت ورق ام دی اف ( mdf) قیمت پایین تر آن نسبت به چوب خام در کابینت های سرویس بهداشتی می باشد. از معایب آن میتوان به مستعد بودن در برابر ترک خوردن و در نتیجه تاثیر بر مقاومت در برابر آب به دلیل استفاده از انواع چوب و فرایند فشرده سازی و کاربرد چسب در آن، اشاره کرد.

  • سرویس بهداشتی سرامیکی

این سرویسهای بهداشتی با حرارت دادن مواد مخصوص و تبدیل آن به سرامیک تولید می شوند و قسمت بالایی آن (سینک) از سرامیک می باشد.  مزیت آن سهولت نگهداری و تمیزکاری است. مهمترین عیب  آن شکنندگی سرامیک و سهولت خرابی در صورت ضربه می باشد.

  • کابینت روشویی پی وی سی ( سرویس بهداشتی PVC )

پی وی سی ( PVC ) بعنوان یک پانل پلاستیکی، بعد از قالب گیری و حرارت تولید می گردد و در نتیجه در برابر آب مقاومت بسیار خوبی دارد. مزیت این متریال رنگ پذیری خوب ، مقاومت در برابر حرارت، مقاوم در برابر خمش و سهولت تمیزکاری می باشد.

  • کابینت سرویس بهداشتی چوب بلوط

با مقایسه متریال های کاربردی در ساخت کابینت های سرویس بهداشتی، چوب  بلوط  با پرداخت رنگهای ضدآب و دوست دار محیط زیست و انتشار فرمالدئید کمتر نسبت به دیگر متریالها و طول عمر بیشتر میباشد.  مزیت این نوع متریال عدم آسیب به محیط زیست و شکوه و زیبایی آن میباشد. نقطه منفی این نوع مواد گرانی آن است.

  • کابینت روشویی فلزی (استیل ضدزنگ)

فلزهای ضد زنگ با کیفیت بالا در طی چندین فرایند ساخته می شوند. از مزیت های آن میتوان به عملکرد خوب، مقاومت در برابر آب و رطوبت، عمر طولانی، دوست دار محیط زیست، مقاومت در برابر کپک و زنگ زدگی، طرح ها و شکلهای بیشتر نسبت به دیگر مواد اشاره کرد. باتوجه به محدودیتهای استفاده از فلز، کابینت های ساخته شده از فلزات با ضخامت کم از استحکام زیادی برخوردار نیستند. همچنین لکهای ناشی از مواد شوینده به روی فلز باقی مانده و باعث تیرگی آن می گردد و درخشندگی اولیه کابینت از بین می رود.

  • متریال کابینت روشویی از جنس بامبو

ورقهای بامبو نه تنها از رنگ طبیعی بهره می برند بلکه در کیفیت هم از تنوع خوبی بهره می برند. مواد سمی و مضر ندارند. انتشار فرمالدئید آن تقریبا صفر است و بسیار دوستدار محیط زیست میباشند. تکنولوژی های نوین استخراج، روغن و شکر موجود در بامبو را خارج کرده و درنتیجه مقاومت آن در برابر رطوبت، آب، سایش، مواد اسیدی و  تغییرات ناشی از شرایط محیطی افزایش می یابد.

بامبو از مشخصات فیزیکی بسیارخوبی بهره می برد. سختی بیشتری نسبت به بلوط دارد. پایداری و عمر بیشتری نیز داراست. به همین دلیل براای استففادهدر سرویس بهداشتی وحمام نسبت به دیگر متریال چوبی مناسب تر است. ازمعایب آن میتوان به تنوع رنگی کم و عدم رنگ پذیری مناسب و قیمت زیاد اشاره کرد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

بالا

تماس تلفنی